Wspólnoty parafialne

Oaza

W naszej parafii z inicjatywy ks. Karola Zakręta została powołana do działania grupa młodzieżowa-Oaza.
Na spotkania przychodzimłodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna naszej parafii. Od września 2008 spotkania z młodzieżą "oazową" prowadzi ks. Łukasz Rau. Od samego początku urozmaica nasze spotkania i towarzyszy grupie pan organista Leszek Dreczko - nasz "słowik gitarzysta", który kieruje parafialną scholą. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w piątki o godz. 19: 30 na salce katechetycznej. Każde spotkanie poprzedzone jest Mszą św. z udziałem młodzieży.
Na spotkaniach rozmawiamy o nauczaniu Jezusa, które obejmuje każdą sferę i każdą dziedzinę życia człowieka.
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali" - z takim apelem zwrócił się do polskiej młodzieży Jan Paweł II w czasie swojej pielgrzymki do naszej Ojczyzny w 1983 roku.
To wezwanie "musicie od siebie wymagać..." jest zachętą do bardziej dojrzałego spojrzenia na swoje życie, w którym powinniśmy dostrzegać wartość ewangelicznych wymagań.